آموزش دیجیتال مارکتینگ از 0 تا 100 

  • توسط آزیتا قلی پور
  • ۴ ماه پیش
  • 0

آموزش دیجیتال مارکتینگ از 0 تا 100  : فراگیری دیجیتال مارکتینگ مهم‌ترین و شیرین ترین قسمت بازاریابی اینترنتی میباشد. دیجیتال مارکتینگ مهم‌ترین نصیب در راه‌اندازی بیزنس اینترنتی میباشد که سبب ساز ارتقاء فروش و درآمد اینترنتی می‌شود.

در‌این نوشته‌ی‌علمی یادگرفتن دیجیتال مارکتینگ قصد دارم شما‌را گام به گام با اصول دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی دیجیتال آشنا کنم.با رعایت این نکات و اصولی که در‌این نوشته‌علمی به شما خاطر خواهم اعطا کرد می‌توانید تحول عظیمی را در تجارت اینترنتی تان ایجاد نمایید.
دیجیتال مارکتینگ به دسته کار هایی که جهت تبلیغ تولیدات و سرویس ها با به کارگیری از ابزارهای دیجیتالی شکل می گیرد گفته می‌شود.درصورتی که اصول بازاریابی دیجیتالی را بدون نقص یاد بگیرید خیلی ساده میتوانید فروش تان را چندین و چند برابر نمایید.
خود اینجانب هم در اوایل فعال سازی تجارت اینترنتی ام فروش چندان خیر و خوبی نداشتم،ولی بعداز اینکه اصول دیجیتال مارکتینگ را بی نقص یاد گرفتم و در کسب و کارم رعایت کردم به صورت چشم گیری درآمد اینترنتیم ارتقاء پیدا کرد.
درین نوشته‌ی‌علمی یادگرفتن دیجیتال مارکتینگ شما‌را به طور گام به گام با مباحث و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ به طور بدون نقص آشنا خواهم کرد. تک تک مورد ها نقل شده در‌این نوشته ی علمی نتایج چند سال تجربیات ما  در وب میباشد.پس در‌حالتی که قصد دارید که دیجیتال مارکتینگ را به طور ماهرانه یاد بگیرید و با مباحث بازاریابی دیجیتال آشنا گردید سفارش میکنم این نوشته‌علمی را تا آخر مطالعه فرمایید.

آموزش دیجیتال مارکتینگ از 0 تا 100 

✅ فراگیری دیجیتال مارکتینگ رایگان و گام به گام

یک کدام از مهم ترین مشکلاتی که بخش اعظمی از اشخاص پس از فعال‌ساز‌ی بیزنس اینترنتی شان با آن مواجه میشوند این میباشد که نمی توانند محصول ها و خدماتشان را در وب بفروشند!به هیچ عنوانً فرقی نمی نماید که بیزنس اینترنتی تان در چه قضیه فعال سازی گردیده‌است،و چه تولیدها و خدماتی می فروشید یااینکه محصولاتتان دانلود میباشد یا این که فیزیکی! شما تا اصول دیجیتال مارکتینگ را بدون نقص یاد نگیرید نمی توانید فروش نیکی را در وب تجربه نمایید.بازاریابی دیجیتال یا این که دیجیتال مارکتینگ در بیزنس اینترنتی صرفا یک ابزار وجود ندارد.برای ارتقا فروش و درآمد اینترنتی تان می بایست مجموع ابزارهای دیجیتال مارکتینگ را بدون نقص بشناسید و در بیزنس اینترنتی تان پیاده سازی نمایید.یک کدام از اصلی ترین اشتباهاتی که اکثری از اشخاص در گیر آن می گردند میپندارند که تنها با فعال‌سازی و طراحی سایت میتوانند از وب درآمدزایی داشته باشند.ابداً در‌این نوشته‌ی‌علمی فراگیری دیجیتال مارکتینگ قصد ندارم شما‌را با نکات ابتدایی آشنا کنم.صحت دارد که فعال‌سازی و طراحی وب با وردپرس یک کدام از ابزارهای بازاریابی دیجیتال میباشد البته برای اینکه بتوانید فروشتان را ارتقا بدهید داشتن وبسایت به تنهایی کفاف نمیدهد.برای این که بتوانید فروش نیکی را داشته باشید می بایست از سایر ابزارهای دیجیتال مارکتینگ مثل بهینه سازی و seo وبسایت، بازاریابی محتوا، بازاریابی ایمیلی نشانی اینترنتی مارکتینگ، کلیپ مارکتینگ،کار در شبکه های عمومی و… به کارگیری فرمائید.پس برای اینکه بتوانید بیزنس آنلاین پولساز را فعال سازی نمائید می بایست از مجموع ابزارهای بازاریابی دیجیتال در کسب و کارتان به کار گیری فرمایید که در‌این نوشته‌ی علمی یادگرفتن دیجیتال مارکتینگ شمارا به طور بدون نقص با این ابزارها آشنا خوا‌هیم کرد.

 

آموزش دیجیتال مارکتینگ از 0 تا 100 

آموزش دیجیتال مارکتینگ از 0 تا 100

 

✅ چرا دیجیتال مارکتینگ مهم میباشد؟

یادگیری اصول دیجیتال مارکتینگ بدین عامل اساسی میباشد که برای راه‌اندازی بیزنس اینترنتی و کسب و کار الکترونیک صرفا فعال سازی و داشتن یک وبسایت در وب کفایت نمیکند.گذاشتن تبلیغات در تارنما های والا فایده چندانی نخواهد داشت زیرا بازدهی این تبلیغات بسیار کوتاه میباشد و می بایست هزینه مجددی را برای درج تبلیغات به وبسایت هایی که سرویس ها تبلیغات ارائه می دهند بدهید.
بدتر از تمامی هرچقدر هم بابت تبلیغات برای کسب و کارتان هزینه نمایید ولی تبلیغات تان هدفمند نباشد رجوع و برگشت سرمایه ای در کسب و کارتان نخواهید داشت و از تبلیغاتی که کردید فیض نخواهید گرفت. برای همین میباشد که تاکید می‌کنم برای کسب و کارتان می بایست اصول و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ را بی نقص یاد بگیرید و در کسب و کارتان رعایت فرمایید.
ولی این نکته را هم بیان‌کنم که در‌حالتی که اصول بازاریابی دیجیتال یا این که دیجیتال مارکتینگ را بدون نقص یاد بگیرید نیاز به تبلیغات و هزینه‌های مازاد نخواهید داشت! شما با کمترین هزینه ممکن و یا این که حتی سوای هیچ هزینه ای میتوانید در اولِ راه‌اندازی کسب و کارتان حاصل نیکی را کسب فرمایید.در‌این نوشته ی علمی فراگیری دیجیتال مارکتینگ کوشش کردم شمارا با روشهای به طور کامل بدون پول آشنا کنم. یعنی برای به کارگیری از اکثر ابزارهایی که به دنبال به شما معرفی خواهم کرد در بالا عمل نیاز به هزینه و سرمایه مازاد و متعددی ندارید.
چنانچه تکنیک های دیجیتال مارکتینگ را به خیر و خوبی یاد بگیرید و بر آنان مسلط گردید خواهید توانست سوای هزینه مازاد تغییر‌و تحول عظیمی را در کسب و کارتان تولید نمایید. اما برای یادگیری تکنیک های دیجیتال مارکتینگ شما نیاز به تمرین و فرصت کافی دارید.

 

آموزش دیجیتال مارکتینگ از 0 تا 100 

آموزش دیجیتال مارکتینگ از 0 تا 100

 

✅ ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

مراد از بازاریابی دیجیتال یعنی به کارگیری از ابزار های دیجیتالی برای ارتقاء فروش تولیدها و خدماتتان در وب میباشد.در واقع در شیوه بازاریابی دیجیتال بایستی از ابزارهای آنلاین مثل بهینه سازی و سئو تارنما به کار گیری نمائید. در‌این قسمت از فراگیری دیجیتال مارکتینگ شما‌را با وسیع ترین و مهم ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ آشنا خواهم کرد. کوشش کردم این یادگرفتن دیجیتال مارکتینگ را به طور چک لیست و مرحله به مرحله به شما آموزش بدهم.
یعنی برای این که بتوانید شایسته ترین نتیجه ها را در کسب و کارتان کسب فرمائید می بایست طبق نظارت لیستی که در اختیارتان قرار خواهم بخشید فعالیت فرمایید.برای مثال او‌لین ابزار دیجیتال مارکتینگ داشتن تارنما میباشد،در شرایطی که بیزنس اینترنتی راه‌اندازی کردید البته وبسایت ندارید پس او‌لین و مهم‌ترین ابزار دیجیتال مارکتینگ را از دست دادید و بایستی برای کسب و کارتان وبسایت راه‌اندازی نمایید! پس در‌این فراگیری دیجیتال مارکتینگ یاروهمدم اینجانب باشید تا شمارا با ابزارهای بازاریابی دیجیتال به طور بدون نقص آشنا کنم.

۱) فعال‌سازی وب سایت اینترنتی

او‌لین و مهم‌ترین ابزار بازاریابی دیجیتالی وبسایت میباشد. چنانچه بیزنس اینترنتی داشته باشید می دانید که سایت چه میباشد.برای اشخاصی که قصد فعال‌سازی بیزنس اینترنتی دارا هستند و یا این که می‌خواهند فروش اینترنتی نیکی داشته باشند داشتن وب سایت بسیار اساسی میباشد.
فعال‌سازی و طراحی وب یک کدام از مهم‌ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ میباشد.چنانچه برای کسب و کارتان وب سایت نداشته باشید یک زمان گران قدر را از دست داده اید.با دقت بدین که بخش اعظمی از کسانی که قصد درآمدزایی اینترنتی را دارا هستند و یا این که میخواهند تجارت آنلاین شان را فعال سازی نمایند تنها در پی شبکه‌های‌مردمی مثل اینستاگرام و تلگرام میروند و در‌پی این می‌باشند که یک پیج یا این که شبکه در این کانال‌های اجتماعی فعال سازی نمایند و استارت به درآمد زایی نمایند.
درصورتی که شما هم میپندارید که به مکان وب سایت بهتر میباشد از کانال‌های اجتماعی به کارگیری نمایید مشقت بار در اشتباه می باشید. اما کار در شبکه‌های‌اجتماعی هم یکی ابزارهای دیجیتال مارکتینگ میباشد البته هیچوقت قابل مقایسه با وبسایت وجود ندارد. در حالتی که برای کسب و کارتان هنوز وبسایت راه‌اندازی نکردید بایستی به تفکر فعال‌ساز‌ی و طراحی سایت باشید.
شاید تصور کنید که فعال‌ساز‌ی وبسایت عمل بسیار مشقت بار و دشواری میباشد اما به هیچ عنوانً اینطور نیست!برای راه‌اندازی و ساخت وب سایت نیاز به هزینه و سرمایه مازاد دارید و نیاز میباشد که اپلیکیشن نویسی و کد نویسی بلد باشید.
شما سوای هیچ هزینه و سرمایه مازاد و سوای نیاز به دانش اپلیکیشن نویسی و کد نویسی می‌توانید سایت های حرفه ای با تک تک تجهیزات برای بیزنس آنلاین راه‌اندازی نمایید.برای راه‌اندازی و ساخت وب سایت بایستی از وبسایت ساز ها و سیستم های مدیریت محتوا مثل وردپرس (wordpress)،جوملا و… به کار گیری نمایید. مبحث فعال‌سازی و طراحی وب یک مبحث بسیار کامل میباشدبرای همین سفارش میکنم قطعا این نوشته‌ی‌علمی یادگرفتن ساخت وب سایت فارغ از کدنویسی را مطالعه نمائید.
آموزش دیجیتال مارکتینگ از 0 تا 100 

آموزش دیجیتال مارکتینگ از 0 تا 100

 

۲)seo وب سایت برای موتورهای کاوشگر(بهینه سازی)

یکی‌از دیگر از از ابزارهای بازاریابی دیجیتال seo (بهینه سازی) میباشد.بهینه سازی یعنی سئو وبسایت برای موتورهای کاوشگر seo وبسایت و بهینه سازی را می‌توان جادو و تپنده قلب دیجیتال‌مارکتینگ دانست. seo یکی‌از ابزارهای بی نقص بدون پول دیجیتال مارکتینگ میباشد.
بعداز اینکه وبسایت تان را فعال‌ساز‌ی کردید برای اینکه کاری فرمایید مخاطبان و یوزرها تان شمارا پیدا نمایند بایستی وب سایت تان را برای موتورهای جستجو گر سئو نمائید. برای seo وب سایت تان بایستی اصول seo و seo وبسایت را یاد بگیرید. در صورتی وب سایت تان را به طور اصولی برای موتورهای جستجو گر به خصوص گوگل seo نمائید میتوانید مخاطبان و یوزرها هدفتان را خیلی راحت جذب کسب و کارتان نمایید.
‏ بهینه سازی شایسته ترین شیوه برای جذب مخاطبان هدفتان میباشد. مخاطبان و کاربرانی که خودشان وبسایت تان را پیدا می نمایند حتماً هدفمند ترین مخاطبان شما میباشند زیرا با اعتنا به نیاز شان شما‌را تعیین کردند.

بهینه سازی و seo وب سایت به سه مرحله تقسیم بندی می گردد که دربرگیرنده:

✅ گزینش کلمات کلیدی
✅ سئو داخلی (on page seo)
✅ سئوی خارجی (off page seo)
در مرحله نخست شما می بایست شایسته ترین و مطلوب ترین لغات کلیدی را برای سایتتان تعیین نمائید. لغات کلیدی به عبارتی عباراتی میباشند که مخاطبان و یوزرها شما در موتورهای کاوش گر کاوش می نمایند. گزینش عبارات کلیدی یکی‌از مهمترین و وسیع ترین فرایند بهینه سازی و سئو تارنما میباشد که بایستی به درستی تعیین شود.رویه های متعددی برای گزینش عبارات کلیدی وجود داراست. شایسته ترین منش برای تعیین کلمه ها کلیدی به کارگیری از ابزارهایی مثل keyword planner، kwfinder و.. میباشد.
دو‌مین مرحله از seo داخلی یا این که on page بهینه سازی میباشد.مراد از بهینه سازی داخلی یعنی seo داخلی وبسایت.به دسته عمل هایی که بایستی درون وب سایت تان جاری ساختن دهید تا وبسایت تان برای موتورهای جستجو گر سئو گردد مثل سئو قالب وبسایت، سئو تصاویر، ساخت و ساز محتوای seo گردیده، سرعت وبسایت و…
سو‌مین مرحله از بهینه سازی ، سئو آف پیج یا این که off page سئو اسم داراست.خواسته از seo خارجی وب سایت یعنی کارهایی که می بایست بیرون وبسایت اعمال دهید تا سایتتان برای موتورهای کاوشگر seo خواهد شد مثل تشکیل داد بک لینک، ریپورتاژ آگهی و…

۳) بازاریابی محتوا (Content Marketing)

یکی از دیگر از از قدرتمندترین ابزار های دیجیتال مارکتینگ بازاریابی محتوا میباشد. بازاریابی محتوا یعنی ساخت محتوای تخصصی در راستای تولیدات و خدماتی که ارائه میکنید تا به واسطه آن،عموم به مشتریانتان تبدیل شوند..
بازاریابی محتوا یکی‌از روشهای به طور کاملا بدون‌پول دیجیتال مارکتینگ میباشد که نیاز به هیچ هزینه و سرمایه ای ندارد.همان گونه که بیل گیتس می گوید:”محتوا شاه میباشد”.بدین نکته دقت فرمائید تا مخاطبان تان به شما پشت گرمی نکنند هیچ وقت از تولیدها و سرویس ها شما استعمال نمیکنند.شایسته ترین راه و روش برای پشت گرمی سازی میان مخاطبان تان ساخت محتوای هدفمند با اعتنا به نیاز آن ها میباشد.
یعنی شما بایستی نیاز مخاطبان و یوزرها تان را به طور بدون نقص شناسایی فرمائید و با دقت به نیاز هایشان محتوای تخصصی ارائه دهید و در محتوایی که ساخت و ساز کردید نیازشان را برطرف نمایید. ممکن میباشد با تایپ کردن یک نوشته‌ی علمی یا این که ساخت‌و‌ساز یک ویدئو آموزشی نیاز مخاطبانتان را برطرف نمایید.همین برطرف کردن نیاز مخاطبانتان سبب ساز اعتمادسازی میشود و هر چه بیشتر به شما اعتماد کنند فروش تولیدات و خدماتتان بیشتر می شود.
در بازاریابی محتوا ابدا نیازی وجود ندارد در پی مشتری بگردید.مشتریان تان خیلی راحت شما‌را پیدا می نمایند و در صورتی محتوای خیر و خوبی ارائه نمایید تولیدات و سرویس ها شمارا تنظیم می نمایند.
بازاریابی محتوا دقیقاً چاره یک ایراد میباشد.رابطه بازاریابی محتوا با seo بسیار نزدیک میباشد.درین فراگیری دیجیتال مارکتینگ توصیه می‌کنم که به دو مبحث بهینه سازی و بازاریابی محتوا بی نقص مسلط گردید.

 

۴) بازاریابی ایمیلی(Email Marketing)

یک کدام از دیگر از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ ایمیل مارکتینگ یا این که بازاریابی ایمیلی میباشد.اکثری از کسانی که بیزنس اینترنتی فعال‌سازی می‌نمایند فکر می‌کنند که آدرس اینترنتی مارکتینگ منسوخ شد‌ه‌است و اینکه در کشور‌ایران پاسخ نمی دهد ولی به هیچ وجه اینطور نیست!
هنوز هم ایمیل مارکتینگ یک کدام از ابزارهای بسیار قوی بازاریابی دیجیتال میباشد.آحاد کسب و شغل های برنده اینترنتی از نشانی اینترنتی مارکتینگ به کار گیری می نمایند. برای مثال خویش دیجی کالا هم خدمت پست الکترونیک مارکتینگ به کارگیری میکنید.
بخش اعظمی از اشخاص فکر‌میکنند که برهه زمانی پست الکترونیک مارکتینگ به نقطه پایان رسیده، ولی این طور نیست! آدرس اینترنتی مارکتینگ یکی‌از توانمند ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ میباشد و خواهد بود.
در شرایطی‌که به صندوق ورودی پست الکترونیک خویش نگاه نمایید، پست الکترونیک های تبلیغاتی وب سایت های بزرگ مثل دیجی کالا را خواهید دید.در شرایطی که روش درست پست الکترونیک مارکتینگ را بلد باشید می‌توانید فروش تان را چندین و چند برابر فرمایید.
برای استعمال از این ابزار کارکشته بایستی یاد بگیرید که چطور میتوانید مخاطبان و یوزرها هدفتان را جذب فرمائید. مهم‌ترین نکته در بازاریابی ایمیلی جذب مخاطبان مقصودتان میباشد.
برای به کار گیری از بازاریابی ایمیلی می بایست آدرس اینترنتی مخاطبانتان را گردآوری فرمائید و با آن ها در ارتباط باشید. میتوانید با ارائه یک کالا بدون پول و کیفیت خوب آدرس اینترنتی مخاطبانتان را اخذ فرمائید و هر هفته برای آن ها محتوای باکیفیت بفرستید.این عمل علاوه بر اینکه سبب پشت گرمی سازی در کسب و کارتان میشود منجر می‌گردد تا مخاطبان تان در‌حالتی که از محتواهای بدون پول شما راضی بودند از محصول ها مبلغی شما استعمال نمایند.
نشانی اینترنتی مارکتینگ یکی‌از شایسته ترین و مطلوب ترین ابزارها برای ارتباط سازی میباشد.یعنی شما خیلی معمولی می‌توانید از روش ایمیلی که از مخاطبان تان اخذ می‌کنید توصیه های ویژه به یوزرها وب سایت تان بدهید.و انها را به مشتری تبدیل نمائید.

✅ جمع بندی

در‌این نوشته‌ی‌علمی یادگرفتن دیجیتال مارکتینگ کوشش کردم شمارا به طور بی نقص با بازاریابی دیجیتال آشنا کنم.همان گونه که می‌دانید دیجیتال مارکتینگ نیاز اساسی هر کسب و کاری میباشد که در وب فعالیت دارد. آحاد اصولی که در‌این نوشته ی علمی فراگیری دیجیتال مارکتینگ به طور مرحله به مرحله به شما آموزش دادم برای هر تجارت اینترنتی موردنیاز میباشد. در صورتیکه قصد فعال‌ساز‌ی بیزنس اینترنتی دارید یا این که در حالتی‌که هم تجارت اینترنتی دارید ولی فروش خیر و خوبی ندارید می بایست اصول دیجیتال مارکتینگ را بی نقص در کسب و کارتان رعایت فرمائید.با استعمال از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ به طور کاملا مجانی یا این که نهایتاً با کمترین هزینه ممکن می‌توانید مخاطبان و یوزرها متعددی را به مشتری تبدیل فرمایید. امیدوارم در‌این نوشته‌علمی با ابزارهای دیجیتال مارکتینگ به خیر و خوبی آشنا گردیده باشید و از این نوشته‌علمی غایت به کارگیری را برده باشید.کارایی میکنم این نوشته‌ی علمی را به طور مستمر آپدیت کنم و مطالب نو در مورد فراگیری دیجیتال مارکتینگ به طور تماماً بدون‌پول در اختیارتان قرار بدهم. درانتظار نظرها باارزش شما هستم
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *