آموزش سئو

چند مطلب به صورت روزانه،برای سئو مناسب است؟

چند مطلب به صورت روزانه،برای سئو مناسب است؟

چند مطلب به صورت روزانه،برای سئو مناسب است؟

 

چند مطلب به صورت روزانه،برای سئو مناسب است؟ حتما هنگام تولید و ارائه محتوا در سایتتان این سوال برای شما ایجاد شده که روزانه انتشار چند مطلب برای سئو سایت مناسب است؟ باید چند وقت یک بار برای تولید محتوا و ارائه آن در سایت اقدام کنیم؟ آیا هر روز باید مطلب در سایت قرار دهیم یا می­توان محتوا را به صورت هفتگی بارگذاری کرد؟با بیا2سئو همراه باشید.

یابد بگوییم این سوال و این دغدغه بسیار کلی است و نمی­توان پاسخ کاملی به آن داد زیرا سایت­های گوناگون با توجه به نوع کارکردی که دارند، نیازمند محتوا هستند و نمی­توان گفت تمامی سایت­ها از یک الگو واحد پیروی می­کنند. در واقع چیزی که موتورهای جست و جو بیش از تعداد مطالب به آن توجه می­کنند، کیفیت بالا، رعایت فاکتورهای سئو، اصالت مطالب و مواردی از این دست است. در ادامه مطالبی را با شما در میان می­گذاریم که شما را در مسیر مدیریت محتوا سایتتان همراهی کند.

آیا انتشار محتوا سئو محور به صورت روزانه الزامی است؟

چند مطلب به صورت روزانه،برای سئو مناسب است؟

انتشار محتوای سایت با رعایت اصول سئو آن هم به صورت روزانه، بستگی به کارکرد سایت شما دارد به طور مثال ادمین­های سایت­های خبری، سایت­های جشنواره­های فصلی، سایت­های سرگرمی و مواردی از این دست میبایست روزانه چندین نوبت سایت خود را به روز کرده و محتوای جدید در آن قرار دهند اما سایت­هایی که ماهیت آموزشی دارند و یا موضوعاتی همچون تغذیه و روش­های کاهش وزن را پیگیری می­کنند که شاید روزانه اطلاعات جدیدی در مورد آن موضوعات منتشر نشود، کافی است هفتگی سایت خود را به روز کرده و محتوای جدید در سایت خود قرار دهند. البته توجه داشته باشید این که روزانه محتوا تولید کنید یا تنها بخواهید هفته­ای یک بار این کار را انجام دهید، بستگی به تصمیم خودتان دارد اما توجه داشته باشید اگر شما یک سیر منظم را پیگیری کنید، نتیجه دلچسب­تری به دست خواهید آورد و رتبه سئو سایتتان را بهبود خواهید بخشید. پس بهتر است فکرهایتان را بکنید و برای سایت خود یک استراتژی منظم تدارک ببینید.

بیشتر بخوانید : مهم ترین اصول اولیه سئو کدامند؟

رقبای سایت شما چه عملکردی دارند؟

چند مطلب به صورت روزانه،برای سئو مناسب است؟

یکی دیگر از کارهایی که باید انجام دهید آن است که سایت­های رقیب خود را شناسایی کرده و بررسی کنید آنهایی که همسو با سایت شما هستند، چه عملکردی دارند و چه استراتژی برای ارائه محتوای خود به کار می­گیرند. از سرعت سایت های رقیب غافل نشوید. همچنین علاوه بر آن که شما میبایست تعداد پست­های هر سایت را بررسی کنید، باید بدانید که هر محتوا چه اندازه طول دارد و چه موضوعاتی را شامل می­شود.

انتشار چه تعداد محتوا برای سئو سایت مناسب است؟

 

چند مطلب به صورت روزانه،برای سئو مناسب است؟

پیش از این گفتیم انتشار مرتب پست­ها بسیار اهمیت دارد. اگر شما به صورت روزانه یا هفتگی در سایت خود مطالب را بارگذاری می­کنید، باید توجه داشته باشید آنها به صورت منظم انجام شود زیرا این امر می­تواند رتبه شما را از نظر سئو ارتقاء بخشیده و اتفاقات زیر را به همراه داشته باشد:

-شما با این کار صفحات جدیدی برای سایت خود در مسیر ایندکس کردن موتورهای جست و جو ایجاد می­کنید
-به کاربران و مخاطبان خود این امکان را می­دهید تا مجددا به سایت شما بیایند و مطالب جدیدی دریافت کنند
-مطالب جدید احتمال باز نشر محتوا در سایر سایت­ها و شبکه­های اجتماعی را فراهم می­کنند
-جذب کاربران جدید و ماندگاری مخاطبان و کاربران قدیمی
-متمرکز شدن سایت
-بالا رفتن حجم اطلاعات سایت و کسب اعتبار
و…

اهمیت محتوای جدید برای موتورهای جست و جو

چند مطلب به صورت روزانه،برای سئو مناسب است؟

از نظر گوگل و سایر موتورها جست و جو این امر که سایت به روز نگه داشته شود، ارزش بسیاری دارد اما مهمتر از آن کیفیت یک محتوا و نظم در انتشار آن است. در واقع اگر شما سه محتوا در هفته و به صورت منظم ارائه دهید که کیفیت مطلوبی داشته باشند ارزش بالاتری نسبت به زمانی دارد که شما هر روز مطالب کم ارزش، کپی و بی­کیفیت در سایت خود قرار دهید.

بیشتر بخوانید : مهم ترین اصول اولیه سئو کدامند؟

برای تولید محتوا از کاربران کمک بگیرید

چند مطلب به صورت روزانه،برای سئو مناسب است؟

اگر زمان کافی برای تولید محتوا ندارید تا آنها را به صورت منظم در سایت خود قرار دهید، بهتر است از کاربران و مخاطبان خود کمک بخواهید. شما می­توانید فضایی ایجاد کنید که کاربران محتوا تولید کرده و با تایید شما روی سایت قرار دهند. از سویی دیگر می‌توانید صفحه­ای برای پرسش و پاسخ درست کنید تا کاربران سوالات خود را مطرح کرده و سایرین به آنها پاسخ دهند در این صورت همواره شما محتوایی تازه دارید که در سایت قرار دهید.

به روز رسانی مدام و کوچک را فراموش نکنید

به روز رسانی­های کوچک مطالب را فراموش نکنید. به سراغ محتوای قدیمی سایت خود بروید و بر اساس علم روز و اصول سئو آنها را به روز کنید. این کار به بهبود سئو سایت شما کمک می­کند و سبب می­شود کاربران محتوا و مطالبی جدید را در اختیار بگیرند. در واقع باید بگوییم که اصلاح مطالب قدیمی تاثیر بسیار زیادی در مسیر رشد سئو داشته و این پیغام از چنین راهی به موتورهای جست و جو داده می­شود که مطالب جدیدی در سایت قرار گرفته است و اطلاعات جدید را به کاربران ارائه می­دهد.

چند مطلب به صورت روزانه،برای سئو مناسب است؟
مخاطبان خود را فراموش نکنیدچند مطلب به صورت روزانه،برای سئو مناسب است؟

اصلی­ترین دلیل شما برای داشتن یک سایت چیست؟ حتما پیش از هر چیز به این سوال پاسخ دهید و تکلیف را با خودتان روشن کنید. اگر سایت راه انداخته­اید که مخاطب جذب کنید، باید بدانید رسیدن به مخاطب نیاز به تولید محتوای باکیفیت است. در واقع این محتوای استاندارد و اصیل است که سبب می­شود مخاطب به سایت شما مراجعه کند و به یکی از مخاطبان ثابت سایتتان بدل شود.

به بیانی دیگر شما با تولید محتوای باکیفیت اعتماد مخاطب را به دست می­آورید و سبب می­شوید کاربران پیش از هر چیز جواب سوال خود را در سایت شما جست و جو کنند. از طرف دیگر ارائه منظم محتوا این امید را به کاربر سایت شما می­دهد که می­تواند ارتباط همیشگی با شما داشته باشد و هر هفته به سایتتان بیاید و در زمان مقرر محتوای مورد نظر خود را جست و جو کند. پس نظم در ارائه محتوا را فراموش نکنید.

فاکتورهای رتبه بندی و سئوی موتورهای جست و جو

چند مطلب به صورت روزانه،برای سئو مناسب است؟

موتورهای جست و جو برای رتبه بندی سایت، فاکتورهای بسیاری دارند که نمونه­های آنها عبارتند از:

-فاکتورهای مربوط به دامنه
-فاکتورهای مربوط به صفحه
-فاکتورهای مربوط به بک لینک
-فاکتورهای مربوط به تعامل کاربر
-الگوریتم­های گوگل
-سیگنال­های مربوط به برند
-فاکتورهای اسپم در صفحه
-فاکتروهای اسپم در خارج صفحه
-فاکتورهای سئو مربوط به سایت

مورد آخر یا همان فاکتورهای سئو مربوط به سایت یکی از مفاهیم بسیار مهم است که باید به آن توجه شوید به همین دلیل در این گزارش به صورت مفصل در مورد فاکتورهای سئو مربوط به سایت صحبت می­کنیم که یکی از اصلی­ترین آنها همان برنامه­ریزی برای ارائه مطالب است که پیشتر در مورد آن صحبت کردیم. این فاکتورها عبارتند از:

یگانگی محتوا:
سایت­هایی که مدام در پی کپی کردن باشند و مطالبی ارائه کنند که چیز جدیدی به همراه نداشته باشد، ارزشمندی خود را از دست داده و حتی گاه از سوی گوگل جریمه می­شوند.

بخش تماس با ما:

چند مطلب به صورت روزانه،برای سئو مناسب است؟
سایت­هایی که در “بخش تماس با ما” اطلاعات ارائه می­دهند که یگانه بوده و در سایت دیگری مورد استفاده قرار نگرفته است، دارای سئو بهتری هستند.

لایه اتصال امن (SSL):

SSL به معنای لایه اتصال امن است. این سرویس یک پروتکل امنیتی استاندارد است که با رمز گذاری در مسیر برقراری ارتباط میان سرویس دهنده و سرویس گیرنده اینترنت قدم بر می­دارد. هر چه SSL اعتبار بهتری داشته باشد، سایت شما نیز در سئو رتبه بهتری به دست خواهد آورد.

بیشتر بخوانید : مهم ترین اصول اولیه سئو کدامند؟

چند مطلب به صورت روزانه،برای سئو مناسب است؟

طراحی سایت:

چند مطلب به صورت روزانه،برای سئو مناسب است؟
نحوه طراحی و منحصر به فرد بودن سایت، سئو سایت شما را تحت تاثیر قرار می­دهد.

به روز رسانی سایت
آپدیت سایت آن هم به صورت منظم و مداوم باعث می­شود سایت شما رتبه بهتری در سئو به دست آورد.

چند مطلب به صورت روزانه،برای سئو مناسب است؟

دارا بودن نقشه سایت

چند مطلب به صورت روزانه،برای سئو مناسب است؟
این امر به موتورهای جست و جو کمک می­کند تا راحت­تر و کامل­تر ایندکس کنند.

زمان در دسترس بودن سایت
اگر به هر دلیلی سایت شما داون شود و از دسترس خارج گردد، گوگل آن را به معنای این می­داند که مدیران سایت اهمیت کمی برای آن قائل هستند. اگر سایت شما به کررات دچار این مسئله می­شود، پیشنهاد می­کنیم حتما سرور خود را تغییر دهید زیرا این امر در رتبه بندی موتورهای جست و جو بسیار اثرگذار است.

محل قرارگیری سرور
اگر سایت شما سایتی است که جست و جوی محلی بسیاری دارد، بهتر است که سرور از آن محل خاص انتخاب شود.

رعایت حریم خصوصی
این امر به سایت شما کمک می­کند تا از دید گوگل سایتی معتبر تشخیص داده شود.

بهینه شدن سایت برای موبایل

چند مطلب به صورت روزانه،برای سئو مناسب است؟
با گسترش روز افزون تلفن همراه در ارتباطات اینترنتی، سایت شما باید برای موبایل نیز به شکل همزمان بهینه شود تا کاربرانی که با موبایل وارد سایتتان می­شوند، بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند.

راحتی استفاده از سایت
راحتی استفاده از سایت یک فاکتور بسیار مهم است که به سایت شما کمک می­کند تا سایت شما رتبه بهتری نسبت به بقیه سایت­ها به دست آورد. از سویی دیگر سایتی که فعالیت را برای کاربران سخت کند، این شانس را از دست می­دهد که کاربران مدت زمان بیشتری در سایت زمان صرف کنند.

در پایان

در پایان باید بگوییم اگر زمان کافی برای تولید محتوا ندارید، هرگز کیفیت را فدای کمیت نکنید. با برنامه پیش بروید، مطالب کمتر اما با کیفیت ارائه دهید و سئو سایت خود را بهبود ببخشید.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید