25 منابع و وبلاگها برای یادگیری سئو

  • توسط آزیتا قلی پور
  • ۸ ماه پیش
  • 0
25 منابع و وبلاگها برای یادگیری سئو

25 منابع و وبلاگها برای یادگیری سئو

25 منابع و وبلاگها برای یادگیری سئو ،می‌خواهید سئو کردن سایت را یاد بگیرید و کار خود را پیش ببرید؟ پس باید در این رابطه بیشتر بخوانید و چیزهای بیشتری بیاموزید. در حقیقت بهترین و موفق ترین متخصصین سئو کسانی هستند که با آخرین پیشرفت های آن، خود را هماهنگ می کنند. شما باید دانش‌آموزی باشید، که به طور مداوم یاد می گیرد و خودآموزی دارد. از این گذشته، در دنیای سئو تنها جزئی که ثابت می ماند، تغییر کردن است.با بیا2سئو همراه باشید.

شما می‌توانید منابعی در مورد سئو به صورت آنلاین پیدا کنید، با این حال برخی وبلاگ ها و منابع قابل‌ اعتمادتر و موثق تر از دیگران هستند. متاسفانه بستر وب باعث باز شدن دسترسی برای بسیاری از افرادی شده که به راحتی ادعا می کنند که متخصص سئو هستند. به همین دلیل است که هر گونه نکته یا توصیه سئو را در اینترنت مطالعه می‌کنید، باید همیشه این را به خاطر داشته باشید:

25 منابع و وبلاگها برای یادگیری سئو

 

25 منابع و وبلاگها برای یادگیری سئو

هر برند، کسب‌وکار و وب سایت برای خودش منحصر به فرد است و به ندرت یک راه‌حل کلی برای همه وجود دارد. در اینجا ۲۵ وبلاگ و منابع مختلف برای یادگیری درباره سئو آورده شده‌است.

وبلاگ گوگل وبمستر
در وبلاگ گوگل وبمستر می توانید مستقیما از گوگل خبر بگیرید. گوگل به روز رسانی هایی درباره پیدا کردن سایت های مفید، نمایه سازی و رتبه بندی در این وبلاگ، به اشتراک می گذارد. علاوه بر این، شما با خواندن مطالب به روز این وبلاگ متوجه خواهید شد که چه زمانی ویژگی‌های جدید به نتایج جستجوی آلی اضافه می شوند؛ مطالب مفیدی در مورد موضوعاتی مانند هک کردن و پیروی از دستورالعمل‌های وبمستر گوگل به دست می‌آورید؛ و درباره آخرین به روزرسانی های ابزارهای محبوب مانند کنسول جستجو گوگل اطلاعات کسب می کنید.

شما می توانید راهنمای شروع بهینه سازی موتور جستجو گوگل (پی دی اف) را در این وبلاگ چک کنید. اطلاعاتی که در اینجا می یابید قطعاً ارزش خواندن دارد.

25 منابع و وبلاگها برای یادگیری سئو

25 منابع و وبلاگها برای یادگیری سئو

۲. مجله موتور جستجو
در سال ۲۰۰۳ لورن بیکر، مجله موتور جستجو را ایجاد کرد، وبلاگی که در آن اخبار، تحلیل، بینش ها، و راهنمای بازاریابان درج می شود. محور اصلی کار در حوزه سئو همه چیزهایی است که به آن مربوط می شود، مثل PPC ، رسانه های اجتماعی و بازاریابی محتوا.

هر روز، یک سری مطالب ثابت مربوط به نکات و توصیه‌های افراد فعال در مجله موتور جستجو و نوشته اشخاص با تجربه در این وبلاگ پیدا خواهید کرد. همچنین وبینار های منظمی را در رابطه با داغ ترین موضوعات پیدا خواهید کرد و گفتگوهایی با افراد متخصص، اینفلوئنسر ها و غیره روی پادکست های این سایت پیدا خواهید کرد. علاوه بر این، SEJ همچنین میزبان یک اجلاس SEJ است که یک کنفرانس فشرده یک روزه پر از مطالب با کیفیت جدید می باشد.

25 منابع و وبلاگها برای یادگیری سئو

25 منابع و وبلاگها برای یادگیری سئو

25 منابع و وبلاگها برای یادگیری سئو

3.سرزمین موتور جستجو
دانی سالیوان (یکی از تاثیرگذارترین افراد در تاریخ صنعت جستجو) این وبلاگ را در سال 2007 راه اندازی کرد و سرزمین موتور جستجو اخبار روزانه و مطالب حوزه صنعت جستجو را ارائه می دهد. علاوه بر داشتن یک تیم تحریریه با تجربه ، سرزمین موتور جستجو از متخصصان مختلفی برخوردار است که نکات ، تاکتیک ها و استراتژی های خود را به طور عمده با موضوعات سئو و PPC با کاربران به اشتراک می گذارد. بنیانگذار این مجموعه یعنی Media Door Media ، یک سری کنفرانس محبوب را نیز در این سایت، اجرا می کند.

25 منابع و وبلاگها برای یادگیری سئو

25 منابع و وبلاگها برای یادگیری سئو

4.میزگرد موتور جستجو
باری شوارتز، میزگرد موتور جستجو را در سال 2004 به عنوان نوت بوک شخصی خود در مورد سئو ایجاد کرد. این سایت تنها گزینه ای است که به روز رسانی های روزانه دارد و مطالبی در مورد آخرین اخبار سئو، رویدادها و فروم های وب سایت‌های ارتباط جمعی را ارایه می‌دهد.

25 منابع و وبلاگها برای یادگیری سئو

25 منابع و وبلاگها برای یادگیری سئو

5.نشریه اینترنتی SEM
جنیفر اسلگ، متخصص مجرب سئو، سردبیر نشریه SEM پست است که در ژوئن ۲۰۱۴ تاسیس شد. علاوه بر فراهم کردن اخبار روزانه در مورد آخرین مطالب در مورد سئو، این نشریه به طور منظم بسیاری از ویژگی‌های گوگل و بینگ را بررسی می‌کنند و اغلب اطلاعات جامعی را از به روزرسانی های الگوریتم اصلی و تغییر در دستورالعمل های ارائه دهنده کیفیت گوگل ارائه می دهد.

25 منابع و وبلاگها برای یادگیری سئو

25 منابع و وبلاگها برای یادگیری سئو

6.وبلاگ برتر بازاریابی دیجیتال Stone Temple
وبلاگ عالی بازاریابی دیجیتال از Stone Temple Consulting ، یک آژانس بازاریابی دیجیتال است که در سال 1997 توسط مدیرعامل آن اریک انج، یکی از مهم ترین افراد در حوزه سئو تأسیس شد. شما می‌توانید هر هفته از این وبلاگ یک پست جدید بخوانید.

همچنین می‌توانید درباره سئو، بازاریابی محتوا، تجزیه و تحلیل و رسانه‌های اجتماعی مطالبی را مطالعه کنید. علاوه بر انجام تحقیقات اولیه، “استون کورت” نیز یک مجموعه ویدیویی آموزشی معروف به نام “why” را به همراه “اریک انج” و “مارک تراپون”، مدیر ارشد گروه “evangelism brand”، ارائه می دهد.

7.وبلاگ GSQi
گلن گیب، رئیس خدمات مشاوره دیجیتال Interactive G-Squared، در وبلاگ GSQi می‌نویسد. شما بر روی استراتژی بازاریابی دیجیتالی، تبلیغات رسانه‌ای PPC و تجزیه و تحلیل فعالیت خواهید کرد.

با این حال، گیب به طور عمده درباره موضوعات مختلف حوزه سئو می‌نویسد. او همچنین به طور مداوم در حال تماشای الگوریتم گوگل برای به روزرسانی ها و نوسانات است. هر زمان که یک به روز رسانی مهم رخ می‌دهد، ناخودآگاه به سمت تجزیه و تحلیل های ارائه شده توسط این وبلاگ کشیده خواهید شد.

8.وبلاگ moz
وبلاگ moz که توسط ارائه دهنده محبوب نرم افزار سئو Moz منتشر شده است ، نکات و توصیه هایی در مورد موضوعات مختلف سئو، رسانه های اجتماعی و مطالب مختلف ارائه می دهد. به طور معمول، شما می‌توانید چهار تا پنج پست در هفته در این وبلاگ پیدا کنید. یکی از محبوب‌ترین برنامه های آن‌ها جمعه ها رخ می دهد، یعنی یک متخصص یک موضوع بزرگ را از طریق یک وایت برد بررسی میکند و فهم آن را برای مخاطبان ساده تر می کند.

9.تئوری سئو
مایکل مارتینز، رئیس و یکی از بنیانگذاران Reflective Dynamics، در سال ۲۰۰۶ این وبلاگ را راه اندازی کرد. در اینجا تعداد زیادی از پست‌های عالی پیدا خواهید کرد که هدف از آن‌ها توضیح این است که عملکرد سئو و جستجو چگونه است.

نکته: مطالب موجود در این وبلاگ برای مبتدیان نیست.

۱۰. درک گوگل، جستجوی محلی (Understanding Google My Business & Local Search)
این سایت برای کسب و کار های محلی از سال ۲۰۰۶ تاسیس شده. وبلاگ مایک بلومنتال شما را در رابطه با آخرین پیشرفت‌های جستجوی محلی به روز نگه خواهد داشت.

سئو سایت

۱۱. State of Digital
این وبلاگ در سال ۲۰۱۰ توسط “باس وان بلد” تاسیس شد که دارای مقالاتی در مورد سئو و موضوعات بازاریابی دیجیتال دیگر (مثل شبکه های اجتماعی، محتوا و غیره) می‌باشد. اگر چه این سایت برای مخاطبان اروپایی مناسب‌تر است، اما شما اطلاعات زیادی در اینجا خواهید یافت.

۱۲. Search Engine Watch
در سال ۱۹۹۷ (توسط دنی سالیوان)آغاز به کار کرد. این وبلاگ قدیمی ترین سایتی است که مطالب آن به صنعت جستجو اختصاص‌داده شده‌ است. اخیرا، این وبلاگ تنها یک پست در روز نشر می دهد، و اغلب بر روی موضوعات سئو، رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوا تمرکز دارد.

۱۳. portent
portent یک آژانس بازاریابی دیجیتال است که توسط یان لوری اداره می‌شود. در وبلاگ “portent”، شما نکات، مطالب، و برخی چیزهای منحصر به فرد در مورد سئو و بازاریابی دیجیتال پیدا خواهید کرد.

14.وبلاگ SEMrush
وبلاگ SEMrush کلید واژه های محبوب و ابزار تحقیق رقابتی را به مخاطب معرفی می کند. پوشش دادن مطالب مربوط به سئو، PPC، و بازاریابی محتوا کار نویسندگان این وبلاگ است، هر روز از اعضای تیم SEMrush و متخصصان آن یک پست جدید پیدا خواهید کرد.

15.وبلاگ Go Fish Digital
بیل اسلاوسکی (سئو توسط شهرت دریا) در این وبلاگ اغلب در مورد حق ثبت اختراعات می نویسد. همچنین سایر اعضای تیم Go Fish Digital هر هفته یکبار در موضوعات مختلف جستجو و بازاریابی دیجیتال پست می گذارند.

16.وبلاگ بازاریابی اینترنتی Beanstalk
اگر زمان زیادی برای خواندن صدها پست که هر هفته در مورد سئو، PPC، و رسانه‌های اجتماعی منتشر می‌شوند ندارید، وبلاگ بازاریابی اینترنتی Beanstalk همه را برایتان یکجا جمع آوری می کند. مدیر عامل Beanstalk، دیو دیویس است و یک سری مطالب عالی را به صورت هفتگی کنار هم قرار می‌دهد.

17.وبلاگ سئو Yoast
Yoast که توسط یو ست والک تاسیس شد، به خاطر شهرتی که داشت (و رایگان بودنش) به عنوان پلاگین وردپرس شناخته می‌شود، اما این وبلاگ عمدتا در مورد وردپرس، سئو فنی و محتوای آن تمرکز دارد. در این وبلاگ معمولا، دو تا سه پست در هفته منتشر می شود.

18.Distilled
این وبلاگ از وب سایت بازاریابی آنلاین Distilled نشات می گیرد که توسط ویل كرچلو تاسیس شده‌است. یک الی دو بار در هفته یک پست درباره سئو، موبایل، شبکه های اجتماعی، cro و دیگر موضوعات بازاریابی دیجیتال در این وبلاگ پیدا خواهید کرد.

19.WebmasterWorld
Webmaster World یکی از طولانی‌ترین و معتبرترین فروم های متخصصان سئو و وب مسترها است. شما در این وبلاگ جایی برای بحث و تبادل نظر در مورد آخرین اخبار و همچنین سوالاتی از وبمستر ها که سعی در حل مشکلات و بهبود سئو دارند، خواهید داشت.

۲۰. Backlinko
برایان دین موسس وبلاگ Backlinko است. به طور معمول، یک یا دو پست جدید در این وبلاگ پیدا خواهید کرد که معمولا شامل تاکتیک‌های عملی و مطالعات موردی هستند.

21.Branded3
این وبلاگ از آژانس بازاریابی دیجیتال مستقر در بریتانیا با نام تجاری Branded 3 دارای مطالبی در مورد سئو ، PPC ، بازاریابی محتوا ، روابط عمومی دیجیتال و CRO است. به طور متوسط ​​، این وبلاگ حدود سه پست در هفته منتشر می کند.

22.BrightEdge
وبلاگ BrightEdge، مستقر در سن ماتیو در کالیفرنیا، در مورد سئو است. در این وبلاگ به جز مطالب مربوط به سئو گزارش هایی در مورد پیشرفت‌های اخیر در بازاریابی دیجیتال پیدا خواهید کرد.

23.SEO by the Sea
اگر عاشق خواندن پتنت ها هستید ، پس پست های SEO by the Sea را دوست خواهید داشت. این بستر که توسط بیل اسلاوسکی ساخته شده است ، جدیدترین پتنت های ثبت شده از گوگل را ردیابی و تفسیر می کند تا بتوانید از آپدیت های احتمالی سئو مطلع شوید. اگرچه مطالب این سایت در حال حاضر تنها دو بار در ماه ارائه می‌شود، اما زمانی که مطلب جدیدی روی این سایت قرار بگیرد، تقریبا محتوایی به اندازه یک کتاب دارد. به علاوه گنجینه‌ای از اطلاعات از سال‌های گذشته در مورد سئو توسط این وبلاگ ارائه می شود که به شما کمک می‌کند موتورهای جستجو و سئو را درک کنید.

24.Blind Five Year Old
وبلاگ Blind Five Year Old توسط A.J. کوهن ساخته شده است. معمولا در آن پست های کمی گذاشته می شود، اما زمانی که در این وبلاگ چیزی منتشر می شود، می‌توانید مطمئن باشید که کیفیت آن بسیار بالا است و ارزش اش خواندن دارد.

25.Search News Central
SNC، توسط دکتر شلدون اداره می‌شود. شما می‌توانید در حدود پنج پست خبری در ماه داخل آن پیدا کنید که در مورد موضوعاتی از جمله قابلیت استفاده، تجزیه تحلیل و سئو فنی می باشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *