seo منفی (negative seo)

  • توسط آزیتا قلی پور
  • ۶ ماه پیش
  • 0

seo منفی (negative seo) : در نوشته ی علمی  seo وبهینه سازی وبسایت تماما در مورد  seo و دست اندرکاران موثر بر بهینه سازی وب سایت حرف  زدیم ولی در کنار بهینه سازی مثبت یک بهینه سازی دیگری وجود دارد که تاثیر منفی بر مرتبه سایت شما می‌گذارد و سبب ساز نزول سکو وبسایت شما می گردد . به‌این نوع بهینه سازی ، seo منفی یا این که negative بهینه سازی می‌گویند . در‌این نوشته‌علمی ما قصد داریم که شما‌را با این نوع seo و رویه های رویارویی با آن آشنا کنیم . تا انتها این نوشته ی علمی یاور ما باشید .

امرزه seo منفی در تارنما های گوگل برجسته تر گردیده و سخن های بیشتری دراین باره انجام می‌گیرد  seo منفی یا این که به عبارتی negative بهینه سازی در واقع به تیم اقدامات غیر اخلاقی گفته می شود که از طرف رقبا برای ذیل آوردن و کاهش منزلت رده وبسایت شما در حاصل گوگل انجام میگردد . در واقع برخی مواقع رقبا برای ارتقا سکو وبسایت خویش دست به عمل های غیر اخلاقی می‌زنند تا جايگاه وبسایت شمارا کاهش دهند و از این طرز جايگاه وبسایت خویش را ارتقا دهند . بهینه سازی منفی در مقابل بهینه سازی مثبت میباشد . در seo مثبت کل تمرکز شخص برروی ارتقا مرتبه وبسایت خویش از روش محتوا گذاری و عمل های مثبت میباشد ولی در seo منفی بر عکس این مسئله صحت می نماید .

بیشتر بخوانید:چند مطلب به صورت روزانه،برای سئو مناسب است؟

seo منفی (negative seo)

seo منفی (negative seo)

آیا بهینه سازی منفی می‌تواند قابلیت داشته و امکان پذیر باشد ؟

اصولاگوگل seo منفی را نفی می نماید . گوگل پیش از سال 2003 اعلام کرده بود که به هیچ وجه راهی نیست که حریف شما بتواند منزلت اینترنت شما‌را به خطر بیندارد ولی در آن سال کلمه و واژه نسبتاً را بدین تیتر اضافه کرد که از آرم های وجود seo منفی بود . رفته رفته بعد اعتنا اینترنت مستران بدین مسئله بیشتر و بیشتر شد تا جایی که seo منفی به رسمیت شناخته شد .

seo منفی (negative seo)

seo منفی (negative seo)

 

بهینه سازی منفی بحثی امکان پذیر میباشد

برای مثال فرض نمائید که در‌صورتی‌که شما از تارنما های بی کیفیت لینک و پیوند بگیرید و به آنها پیوند بدهید تاثیر منفی بر سکو وبسایت شما دارااست . در شرایطی ‌که شما مراقب این لینک و پیوند ها باشید ممکن میباشد عده ای هوشمندانه به نام شما این کار لینک و پیوند گذاری را انجام دهند و سکو سایت شما کاهش پیدا نماید . پس بهینه سازی منفی امری قابل و امکان پذیر میباشد . البته زیاد نگران نباشید زیرا کاری میباشد بسیار دشوار .

نماد های وجود بهینه سازی منفی در تارنما شما :

اخذ بک پیوند از وب سایت های غیر اخلاقی ، لینک و پیوند به شما در وب سایت های فرنگی ، اخذ بک لینک و پیوند از بلاگ های غیر دارای ارتباط و بی بها که حریف با هزینه نادر به سایت شما ارسال می کند این ها نشان هایی از وجود بهینه‌سازی موتور جستجو منفی میباشد .

طرز های گوناگون بهینه سازی منفی :

رقبا ممکن میباشد با شیوه های مختلفی به وب سایت شما ضربه بزنند و جايگاه و منزلت وب سایت شمارا تغییر‌و تحول دهند . شما با آشنایی این شیوه ها و منش های حل آن‌ها می توانید جلوی آن‌ها را بگیرید در‌این نصیب به معرفی و ارزیابی این را ها میپردازیم .

نفوذ هکرها :

امنیت سایت یک کدام از مهم‌ترین عواملی میباشد که بایستی در حیث داشته باشید . هکرها با ورود به تارنما شما میتوانند کل کارهای شما‌را تخت گاز از میان ببرند . قرادادن محتوای ضعیف و اسکن در وبسایت ، پنهان کردن کدهای HTML و قرادادن پیوند های مخرب در تارنما به عنوان مثال عمل هایی میباشد که هکرها انجام می‌دهند . همینطور این را بدانید که گوگل از یوزرها محافظت می نماید در صورتی اینترنت سایتی هک گردیده باشد به آنها برای ورود هشدار می‌دهد . هک کردن تارنما سبب کاهش بازدید کننده و سود تارنما می گردد . برای دوری ازهکرها اقدامات پایین را انجام دهید .

1- در آخر هر روز از تارنما خویش ورژن پشتوانه تهیه و تنظیم نمایید .
2- در حالتی که سیستم مدیریت محتوای شما وردپرس میباشد از افزونه google authenticator  به کارگیری فرمائید و در رمزگذاری آن از رمزهای قادر استعمال فرمایید .
3- چنانچه در تارنما قابلیت و امکان آپلود از سمت مخاطب وجود دارد با شرکت هاستینگ خویش تماس حاصل نمایید . اذن نصب آنتی ویروس قدرتمند را بدهید .

مزرعه لینک و پیوند :

مزرعه لینک و پیوند به تارنما هایی گفته می‌شود که به طور گروهی به یکدیگر لینک و پیوند می گردند . این وب سایت ها معمولا تارنما های غیر مرتبط هستند و اسپم شناخته می‌گردد . گوگل برای به کارگیری از این لینک و پیوند ها جریمه مشقت را در لحاظ گرفته میباشد . رقبا ممکن میباشد از این پیوند ها و انکر تکست ها به طوری به کارگیری نماید که بیان کننده صاحب و مالک وبسایت خویش استدلال تولید این لینک و پیوند ها بوده میباشد . شما با تشخیص سریع می توایند جلوی این لینک و پیوند ها را بگیرید و با به کار گیری از ابزار بهینه سازی spyglass هر روز تعداد لینک و پیوند ها و دامین های ارجاع داده گردیده به تارنما را نظارت فرمائید.

اسکن کردن محتوای وبسایت :

یکی‌از دیگر از کار هایی که رقبای وبسایت شما انجام میدهند اسکن کردن محتوای تارنما شما در وب سایت های دیگر میباشد . در بیشتر مورد ها گوگل ورژن مهم را شناسایی می نماید ولی ممکن میباشد در برخی مواقع گوگل ورژن اسکن را زودتر بیاید آن را ایندکس نماید . یک کدام از شیوه های خودداری از این شیوه به کارگیری از ابزار copy scape میباشد که با به کارگیری از آن میتوانید نشخ های نسخه برداری گردیده از سایت ها را بیابید و با به کار گیری از ابزار copyrighit infrigemen report به گوگل این مساله را گزارش دهید .

تولید لینک و پیوند های غیر اخلاقی :

رقبای شما پیوند ها و انکرتکست های غیر اخلاقی را به تارنما شما لینک و پیوند می‌دهند و با این فعالیت منجر میشود که گوگل شما‌را جریمه نماید . همینطور اسم وبسایت شما در فهرست وبسایت هایی قرار بگیرد که فعالیتشان غیر اخلاقی و غیر رسمی میباشد .

صفحه ها و شبکه های عمومی جعلی :
برخی مواقع ممکن میباشد که رقبا به اسم سایت و مارک شما در شبکه‌های‌عمومی صفحاتی را بسازند و محتوای نامرتبط و غیر اخلاقی قراردهند این فعالیت سبب ساز پایین پرسش بردن مارک شما می‌گردد . شما میتوانید با گذارش دادن این صفحه ها تحت عنوان اسپم آن ها را حذف نمائید .

حذف برگزیدگان بک لینک و پیوند ها :
ممکن میباشد اینترنت مستران تارنما های دیگر از جانب شما برای حذف برگزیدگان بک پیوند های شما آدرس اینترنتی اخذ نمایند و این بک لینک و پیوند ها که کل قانون ها در آنان رعایت گردیده را حذف نمایند . برای رویارویی با این‌شیوه تلاش نمائید برای رابطه با اینترنت مسترها از پست الکرونیکی مرتبط با دامنه وبسایت استعمال نمائید .
با مطالعه این نوشته‌ی علمی فهمیدیم که رقبا میتوانند با به کارگیری از کارهایی که توضیح داده شد رده بهینه سازی تارنما ما‌را پایین تاثیر قراردهند البته این نکته را بدانید که بیشتر سایت ها از این خطر در امان می باشند چون در اصل وبسایت هایی آیتم تهدید رقبا قرار می‌گیرند که مالامال بهره باشند .

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *